Autorski CMS czy platforma open source

Zaczynasz działalność w e-biznesie? Bądź niezależny. Postaw na autorskie rozwiązanie CMS i zapomnij o gotowych platformach open source. Nawet jeśli teraz nic Ci to nie mówi, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się, dlaczego autorski CMS na stronie / sklepie www jest o wiele bardziej korzystny w prowadzeniu działalności.

 

Potrzebujesz stronę www lub sklep internetowy. Zgłaszasz się do agencji reklamowej, aby przygotowała dla Ciebie projekt witryny. W każdej agencji otrzymujesz różne propozycje cenowe, a także propozycje rozwiązań systemowych. Nie wiesz jednak na dobrą sprawę, czym różni się CMS od popularnych platform open source. Pablonet już spieszy z wyjaśnieniami. 

 

Co to jest autorski CMS?

CMS (Content Management System) to skrót oznaczający w dosłownym tłumaczeniu system zarządzania treścią na stronach publikowanych w internecie. Tłumacząc krótko: autorski CMS jest oprogramowaniem w całości przygotowanym przez agencję interaktywną na potrzeby konkretnego rozwiązania.

 

Wyobraź sobie: zakładasz sklep internetowy. Zależy Ci, aby strona zawierała różnego rodzaju udogodnienia dla klienta. Mając autorski CMS, możemy stale wprowadzać zmiany, aby dostosować stronę do wygody potencjalnego klienta. Użytkownicy z pewnością to docenią, a ich zadowolenie przełoży się na wysoką sprzedaż produktów lub usług.

 

Co to są platformy open source?

Open source oznacza otwarte oprogramowanie. Jego idea polega na tym, że każdy może bezpłatnie skorzystać z legalnego kodu, na którym można postawić każdą stronę lub sklep www. Problem polega na tym, że niektóre aplikacje i moduły, które mają służyć ulepszeniu funkcjonalności czy bezpieczeństwa strony, mimo że zostały napisane na licencji open source, są płatne.

 

Nie mam niczego za darmo. Płatne jest również wdrożenie takiego kodu. Wymaga to przynajmniej średniej znajomości języków takich jak HTML/CSS oraz PHP. Specjalistyczna wiedza osoby, która specjalizuje się w platformach open source (Wordpress, Joomla, Drupal, PrestaShop, Magento itd.) kosztuje nie mało. Nie masz więc co liczyć, że obniżysz koszta wdrożenia strony www / sklepu www.

 

Porównanie autorskiego CMS-a z open source

  CMS open source CMS komercyjny
 Cena licencji Darmowa licencja – system można  ściągnąć z internetu za darmo. Licencja bezterminowa – płacisz tylko raz i korzystasz przez cały czas z gotowego systemu.
 Koszt wdrożenia Można spróbować samemu, ale lepiej zająć się rozwojem firmy.

Wynajęcie osoby z doświadczeniem w projektowaniu stron www będzie odpowiednio kosztowało.

Koszt wdrożenia uzależniony jest od kilku czynników. Szczegółowo omawiamy je na podstawie przesłanego briefu. 
 Rozwiązania W sieci jest dużo modułów i szablonów graficznych, ale często brakuje im funkcjonalności. Stawiamy na możliwości funkcjonalne. Dopracowujemy stronę w taki sposób, aby dobrze służyła klientom. Przygotowujemy rozwiązania modułowe dostosowane do indywidualnych potrzeb. 
 Wsparcie techniczne Brak gwarancji oraz osób odpowiedzialnych. Ewentualnie odpowiedzialność spada na osobę wdrażającą stronę. 

Inne wsparcie: na dedykowanych stronach lub forach.

Udzielamy gwarancji na czas wskazany w umowie. Całodobowe wsparcie, aktualizacje, update'y.
 Bezpieczeństwo Wielu programistów, a więc brak spójności w oprogramowaniu, ciągłe poprawki i dziury w modułach. Oprogramowanie pisane przez autora, który bierze odpowiedzialność za dzieło. System stale testowany, z mniejszą ilością błędów. 

 

Sam widzisz, co możesz zyskać, decydując się na autorski CMS Pablonetu.

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, skontaktuj się z nami.

Na pewno odpowiemy na Twoje wszystkie pytania. 

← WSTECZ