Nie bądź frajerem - nie pozycjonuj SWL-em!


System wymiany Linków - SWL

"Takie hasło powinno chyba stać się naszym hasłem przewodnim w pozycjonowaniu!"

 

Ale zacznijmy od początku.

Co to jest SWL? 

System wymiany linków, czyli potocznie SWL jest to system do którego należą właściciele stron www. Tacy uczestnicy biora udział w wymianie linkami. Jedni przyjmują linki na swoje witryny, w zamian za umieszczenie linka na innej witrynie. Oczywiście taka wymiana nie odbywa się za "piękny uśmiech", tylko za punkty lub pieniążki - czego Google bardzo nie lubi!!!

Taka wymiana ma na celu sztuczne manipulowanie PageRank. A jak wiemy, wszystko co sztuczne i nienaturalne jest źle traktowane przez roboty Google. Zresztą, znane twarze Google: Matt Cutts i Kaspar Szymanski wielokrotnie wypowiadają się na ten temat, opisując wpływ SWLi na reputację stron www.

Najczęściej linki, które przyjmuje strona, lub linki które prowadzą do strony są bardzo słabej jakość i biorac pod uwagę ich ilość w połączeniu z jakością, daje nam to mieszankę wybuchową dzieki, której nasza strona ma ogromne szanse zniknąć z wyników wyszukiwania. Dlatego warto się zastanowić, czy zależy nam na pozycjonowaniu, które co prawda, trwa dłużej ale jest bezpieczne i w oczekiwaniu na najbliższe uaktualnienie Pingwina możemy spać spokojnie. Czy chodzi nam o efekt: szybko się pojawić i równie szybko zniknąć na dobre!?


Autor: Pablonet

Data dodania: czerwiec 2013

Podobne artykuły:

 

← WSTECZ